Organisationspsykologisk Selskab i Dansk Psykologforening

Velkommen til selskabets hjemmeside

OSiDP har til formål at profilere og udvikle Erhvervs-, Arbejds- og Organisationspsykologers faglighed sådan at dette understøtter disses synlighed, faglighed og position på arbejdsmarkedet.

Webshop: www.shop.osidp.dk

Styrelsen vælges på den årlige generalforsamling. Skriv til bestyrelsesmedlemmerne, hvis du har forslag, ideer eller kommentarer.

Styrelsens medlemmer

 

Jytte Kruckow (formand)
Bispebjerg Hospital
Tlf. 20 31 33 97
E-mail: jytkru@gmail.com

Dorte Vilsgaard (næstformand)
Selvstændig
Tlf. 27 57 17 10
E-mail: dorte@dorte.nu

Stine Kjøller Petersen (kasserer)
Tlf. 60 85 28 70
E-mail: stinekpetersen@gmail.com

Julie Eldor
E-mail: julieeldor@gmail.com

Line Fleckenstein Andersen
E-mail: line@fleckenstein.dk

 

Suppleanter:

Birgit Tamberg
5A ApS
Tlf. 51 14 01 18
E-mail: birgit.tamberg3@gmail.com

Charlotte Brauer
Forsvarets center for arbejdsmiljø
Tlf. 20 20 07 56
E-mail: Charlottev.brauer@gmail.com

Ove Schroll (webmaster)
Selvstændig
Tlf. 26 12 20 55
E-mail: ove@schroll.dk

Thomas Koopmann
thomaskoopmann@live.dk

 

Revisorer:

Egon Lund Christensen
Krisepsykologisk netværk
Tlf. 20 81 47 14
E-mail: tag252@vip.cybercity.dk

Trine Lindemark
Selvstændig
Tlf. 26 49 81 49
E-mail: Tlindemark@gmail.com

MENU

 

Find internt materiale i Mit DP, login øverst th.

MØDEBOOKING

Du kan låne eller leje lokaler til møder.

Læs mere her

HJÆLP TIL NETVÆRK

Hjælp til digitale netværksrum og hjemmesider.

Hjælp til styrelser, webmastere og kasserere.

Læs mere her