Universitetssektionen

Styrelsens medlemmer pr. januar 2017

 

Ane Søndergaard Thomsen (formand, kasserer, medlem af UFU)
Aalborg Universitet, Institut for Kommunikation
Center for Developmental & Applied Psychological Science (CeDAPS)
Kroghstræde 3, lokale 5.119
9220 Aalborg Ø
Mobil: 41 26 69 07
anest@hum.aau.dk

Maja Johannsen (næstformand)
Psykologisk Institut
Bartholins Allé 9
8000 Aarhus C
Arbejde: 87 16 59 56
Mobil: 31 46 83 88
majajo@psy.au.dk

Mimi Mehlsen (medlem af L&S)
Psykologisk Institut
Bartholins Allé 9
8000 Aarhus C
Arbejde: 87 16 58 74
Mobil: 26 79 79 30
mimim@psy.au.dk

Halfdan Skjerning
Mobil: 30 22 15 11
Halfdan@skjerning.org

Katrine Willemoes Rasmussen
Psykologisk Institut
Aarhus Universitet
Bartholins Allé 9
8000 Aarhus C
Mobil: 28 13 80 28
Arbejde: 87 16 44 28
katrine@psy.au.dk

Janni Niclasen
Department of Psychology
University of Copenhagen
Østre Farimagsgade 2A
1353 Copenhagen K
Arbejde: 35 32 48 91
Mobil: 40 81 77 76
Skype: janniniclasen
janni.niclasen@psy.ku.dk

Yoon Frederiksen
Forskningsenhed for Psykosocial Kræftforskning og Sundhedspsykologi
Psykologisk Institut
Bartholins Allé 9
8000 Aarhus C
Arbejde: 87 16 58 72
Mobil: 22 63 60 07
yoonf@psy.au.dk

Eva Rames Nissen
Psykologisk Institut
Bartholins Allé 9
8000 Aarhus C
Mobil: 28264533
Arbejde: 87165307
enissen@psy.au.dk

Mette Elmose Andersen
Institut for Psykologi
Syddansk Universitet
Campusvej 55
5230 Odense M
Arbejde: 65 50 46 25
melandersen@health.sdu.dk

 

Forklaring på forkortelserne vedr. diverse poster:

UFU Uddannelses- og Forskningsudvalget
L&S Løn- og stillingsstrukturudvalget
AMU Arbejdsmiljøudvalget

MENU

 

Find internt materiale i Mit DP, login øverst th.

MØDEBOOKING

Du kan låne eller leje lokaler til møder.

Læs mere her

HJÆLP TIL NETVÆRK

Hjælp til digitale netværksrum og hjemmesider.

Hjælp til styrelser, webmastere og kasserere.

Læs mere her

Send en mail til os

Her kan du sende en besked til sekretariatet. Din mail sendes videre til en relevant medarbejder og du får svar så hurtigt som muligt.