Gerontopsykologisk Selskab

AKTUELT

HUSK at betale kontingentet for 2020. Der er nogle få, der endnu mangler at betale. Hvis du er i tvivl, om du allerede har betalt, så ring evt. til kasserer Iben Ljungmann på tlf. 61674512.

 

Kontingentet:

200 kr. pr. år for medlemmer i arbejde.
100 kr. pr. år for studerende, pensionister og ledige

Hvis du har meldt dig ind efter d. 1 juli i et år betales halvt kontingent for resten af året. Kontingent indbetales til: Lån og Spar bank reg. nr. 0400 konto nr. 4012601927 Skriv gerne “kontingent 2020” på overførslen.

Dit medlemskab er afgørende for selskabet!
Det er rigtigt vigtigt, at selskabet har så mange betalende medlemmer som muligt, da vi modtager tilskud fra DP pr. medlem og da vi skal være en god flok for at kunne bevare status som selskab.

Angående kontingent 2021 så afventer vi DPs nye opkrævningssystem, så vi ved endnu ikke hvornår vi opkræver kontingentet for 2021.

Læs endvidere mere om selskabets arrangementer og tilmeld dig her.

Styrelsens medlemmer pr. oktober 2020:

 

Susanne Bollerup Overgaard (formand)
Demensteam
Horsens kommune & Selvstændig praksis
mail@psykologsbo.dk
Tlf. 60 60 64 92

Iben Ljungmann (næstformand & kasserer)
Autoriseret selvstændig psykolog og partner i Inpraxis (www.inpraxis.dk)
iben.ljungmann@gmail.com
Tlf. 61 67 45 12

 

Karoline Myrvang Breuner (arrangements koordinator)
Center for Livskvalitet
Aarhus Kommune
myrvang-breuner@outlook.com
Tlf. 40985777

 

Lars Larsen
Center for Livskvalitet
Aarhus Kommune & Aarhus Universitet
larsl@psy.au.dk

 

Kim Oskar Carlsen
Hospice Ankerfjord &
Hospice Limfjorden
carlsenkim@hotmail.com

 

Suppleanter

Marianna Daustrand
Center for Mental Sundhed
Københavns Kommune
marianna.daustrand@hotmail.com

Tlf. 31 23 71 03

 

Stinne Mølgård
Mail stinne@molgard.dk
Tlf. 3020 4325

MØDEBOOKING

Du kan låne eller leje lokaler til møder.

Læs mere her

HJÆLP TIL NETVÆRK

Hjælp til digitale netværksrum og hjemmesider.

Hjælp til styrelser, webmastere og kasserere.

Læs mere her

Send en mail til os

Her kan du sende en besked til sekretariatet. Din mail sendes videre til en relevant medarbejder og du får svar så hurtigt som muligt.