Kredskontaktpersoner

Kredskontaktpersoner er personer valgt af de privat praktiserende medlemmer i hver kreds. Deres opgave er at informere om sektionens arbejde og eventuelle relevante problemstillinger på kredsmøderne. De varetager kontakten til kredsens selvstændige psykologer.

Kredskontaktpersoner opstilles og vælges for to år ad gangen på sektionens generalforsamling. Genvalg kan finde sted.

Kreds København og Frederiksberg
P.t. ubesat.

Kreds København Amt
Lise Andersen, tlf.: 33 16 01 61, E-mail: lise.andersen@mail.dk
Inge Stage, tlf.: 40 20 76 67, E-mail: inge.stage@live.dk

Kreds Frederiksborg
P.t. ubesat

Kreds Roskilde
P.t. ubesat.

Kreds Vestsjælland
Helle Valdan, tlf.: 22 32 54 54, E-mail: info@hellevaldan.dk
Susanne Egelind Maagensen, tlf.: 26 27 25 85, E-mail: susanneegelind@hotmail.com

Kreds Storstrøm
P.t. ubesat.

Kreds Bornholm
P.t. ubesat

Kreds Fyn
Kirsten Grabbert, tlf.: 64 46 28 77, mail: kgrabbert@mail.dk
Iben Indra, tlf.: 28 53 27 43, mail: ibenindra@hotmail.com

Kreds Sønderjylland
Anne-Mette Bloch, tlf.: 21 78 75 73, E-mail: info@psykolog-en.dk

Kreds Ribe
Anne Grete Aagaard, tlf.: 21 19 31 61, E-mail: agaa@fanonet.dk

Kreds Vejle
Hans Fonsbøl, tlf.: 51 77 19 80, E-mail: psykologerne@bsanet.dk

Kreds Ringkjøbing
P.t. ubesat.

Kreds Østjylland (tidl. Kreds Aarhus)
P.t. ubesat.

Kreds Viborg
P.t. ubesat

Kreds Nordjylland
Zenia Børsen, tlf.: 50 53 96 86, E-mail: zeniaboersen@gmail.com

Send en mail til os

Her kan du sende en besked til sekretariatet. Din mail sendes videre til en relevant medarbejder og du får svar så hurtigt som muligt.